Сряда, 16 Oct 2024

„Локомотив” (ГО) и „Спартак” (Варна) не се победиха в равностоен мач от трети кръг на „А“ хандбална група

13.10.2024 12:19

В мач от III кръг на елитната хандбална група при мъжете „Спартак” (Варна) посрещна „Локомотив” (Горна Оряховица) в спортната зала на Първа езикова гимназия. В равностоен мач, изпълнен с множество обрати, двата отбора не успяха да се победят и завършиха наравно 28:28 (17:15).

Срещата започна по-добре за домакините, които наложиха темпото и до средата на полувремето успяха да поведат с 10:5. Постепенно „локомотивци” вдигнаха оборотите и съкратиха разликата до 17:15 в 30-та минута.

През втората част „железничарите” започнаха по-концентрирано и четири минути след началото възстановиха равенството 18:18. Последваха нови голове във варненската врата за 19:20. „Спартаклии” изравниха в 40-та 21:21. Нови две попадения изведоха „Локомотив” напред в резултата 22:24 в средата на полувремето. Варненските хандбалисти успяха да наваксат 25:25 седем минути преди края. Нов гол даде предимство на „железничарите”, които съхраниха крехката преднина до последната минута 27:28. В оставащите двадесет секунди топката беше притежание на „спартаклии”, които разиграха и при завършващия удар беше фаулиран техния нападател. Със сирената за край на мача беше отсъдена дузпа в полза на домакините, които реализираха за крайното 28:28.

„Локо“: Георги Маринов, Михаил Пенев, Йордан Попов, Владислав Йоргов, Георги Василев, Станислав Добрев, Кристиян Йорданов, Николай Генов, Златомир Колев, Иво Иванов, Божидар Симеонов, Тодор Калчев, Георги Кръстев, Пламен Катрев.

Другият горнооряховски тим в "А" група - "Раховец 2008" загуби от НСА със 17:26.