Неделя, 08 Сеп 2024

Хандбалният „Локомотив” отстъпи на „Шумен-61” с 28:31 в първата среща от Суперфинала

12.05.2024 08:45

„Локомотив” отстъпи в първата среща от Суперфинала на „А“ РХГ при мъжете и позволи на „Шумен-61” до поведе с 1:0. В този етап от първенството съперниците играят до две победи от три мача.

Срещата се изигра в „Арена Шумен”. Домакините успяха в началните минути да поведат и задържат преднината си до края на полувремето, завършило 19:14.

През втората част „локомотивци” вдигнаха оборотите и на няколко пъти стопиха разликата да два гола. Шуменци умело се бранеха, не позволиха обрат и се поздравиха с победното 31:28 в края на мача.

Следващата седмица в „ОЗК Арена Бяла” е вторият мач от серията. При победа на „Локомотив” третата среща отново ще е в Шумен.

Отборът на ХК „Локомотив”: Петър Николов, Павел Данаилов, Йордан Попов, Николай Генов, Георги Маринов, Георги Стоянов, Румен Ангелов, Божидар Симеонов, Кристиян Стратиев, Любослав Димитров, Станислав Добрев, Михаил Пенев, Тодор Калчев, Георги Кръстев.