Събота, 27 Апр 2024

Хандбалният „Локомотив“ победи НСА

02.03.2024 20:01

Хандбалният „Локомотив” (Горна Оряховица) победи отбора на НСА (София) с 31:23 (15:13) в мач от XV кръг на „А“ РХГ.

В „ОЗК Арена Бяла” двата тима заложиха на бърза и динамична игра. Гостите започнаха със самочувствие след серията си от победи в първенството и първи откриха резултата. Домакините отвърнаха с два последователни гола. Нови четири попадения дадоха преднина на „железничарите” 6:3 до десетата минута. Студентите заиграха по-концентрирано и в следващите атаки изравниха 6:6. „Локомотивци” веднага вдигнаха оборотите, отбелязаха и не допуснаха обрат. До края на полувремето запазиха преднината и се оттеглиха на почивката при резултат 15:13.

В началото на втората част столичани отбелязаха два безответни гола и възстановиха равенството 15:15. След тези попадения „локомотивци” заздравиха защитата, а в нападение реализираха положенията си. Постепенно наложиха волята си и до средата на полувремето поведоха с 21:18. До последния съдийски сигнал студентите от НСА не успяха да се противопоставят и отстъпиха с 31:23 в края на двубоя.

Отбора на ХК „Локомотив”: Валентин Николов, Георги Стоянов, Йордан Попов, Николай Генов, Георги Маринов, Любен Иванов, Златомир Колев, Румен Ангелов, Божидар Симеонов, Кристиян Стратиев, Любослав Димитров, Станислав Добрев, Стелян Димов.