Понеделник, 29 Апр 2024

Хандбалистите на „Локомотив“ надиграха „Фрегата“ (Бургас)

10.02.2024 20:25

В „ОЗК Арена Бяла” гр. Бяла „Локомотив” (Горна Оряховица) надигра „Фрегата” (Бургас) с 23:17 (12:10) в мач от XIII кръг на елитната хандбална група.

Двата отбора започнаха предпазливо и заложиха на сигурна игра. Символичните домакини откриха резултата едва в шеста минута. Последваха силни моменти за гостите, които вкараха три поредни попадения за 1:3. „Локомотивци” изравниха до десетата минута 4:4. Размяна на голове в двете врати запази равновесието до 20-та минута 8:8. В оставащото време горнооряховските хандбалисти отбелязаха четири попадения срещу две на „фрегатите” и се прибраха на почивката при резултат 12:10.

През втората част „железничарите” продължиха да доминират и до средата на полувремето запазиха преднината си 17:15. В следващите пет минути не позволиха да им отбележат гол, но вкараха три за 20:15. Това пречупи гостите, които доиграха мача до крайното 23:17.

Отборът на ХК „Локомотив”: Павел Данаилов, Златомир Колев, Петър Николов, Георги Стоянов, Йордан Попов, Николай Генов, Георги Маринов, Любен Иванов, Димитър Георгиев, Румен Ангелов, Божидар Симеонов, Кристиян Стратиев , Любослав Димитров, Станислав Добрев, Стелян Димов.