Понеделник, 29 Апр 2024

„Локомотив“ победи „Спартак“ в дербито на „А“ хандбалната група

04.02.2024 07:57

Дербито от XII кръг на елитната хандбална група противопостави втория във временното класиране „Локомотив“ (Горна Оряховица) и четвъртия „Спартак“ (Варна). В залата на Първа езикова гимназия в морската столица двата отбора демонстрираха динамичен хандбал, изпълнен с множество мъжки единоборства. Още с първия съдийски сигнал се заредиха бързи атаки към двете врати, завършили с попадения. До осмата минута съперниците запазиха равенството 3:3. В следващите нападения домакините отбелязаха три безответни гола и поведоха с 6:3. Последва прекъсване за гостите, които коригираха играта си и до средата на полувремето изравниха 6:6. До края равенството се запази и двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 11:11.

През втората част „локомотивци” втвърдиха защитата и вдигнаха оборотите в нападение. Бяха по-концентрирани в завършващата фаза и до 40-та минута поведоха с 15:18. Не изпуснаха инициативата и постепенно увеличиха преднината си. „Спартаклии“ не можаха да наваксат изоставането и доиграха мача до крайното 17:25. Преди утрешната среща на „Шумен-61“ с „Чардафон“ „железничарите“ оглавиха класирането, но имат и мач по-малко.

„Много важна за нас победа, която беше задължителна. Може би заради това напрежение не успяхме да влезем добре в мача. Постепенно момчетата се отпуснаха. На почивката направихме корекции и през второто полувреме подобрихме играта. Това ни донесе и успеха“, коментира старши треньорът на „Локо“ Йордан Димитров.

„Локомотив”: Павел Данаилов, Иван Петков, Петър Николов, Георги Стоянов, Йордан Попов, Тодор Калчев, Николай Генов, Георги Маринов, Любен Иванов, Димитър Георгиев, Румен Ангелов, Божидар Симеонов, Кристиян Стратиев, Любослав Димитров, Станислав Добрев, Стелян Димов.