Неделя, 29 Сеп 2024

Велико Търново Спорт

„Етър” с втора поредна победа

29.09.2024 05:43

„Етър“ грабна втора поредна победа, като след 4:1 в Русе надделя с 1:0 у дома над „Ловеч“. Победата бе минимална, но напълно заслужена с оглед на показаното през всичките 90 минути. „Болярите“ вложиха много старание и преследваха до край победата срещу добре организиран противник, който обаче така и не отправи точен удар във „виолетовата“ врата.

Старши треньорът Живко Желев отново имаше куп кадрови проблеми, след като към контузените Кольо Станев, Атанас Атанасов и Росен Върбишки се присъедини и Айкут Рамадан. След като на мача в Русе в ролята на десен бек влезе Иван Коконов, сега това стори новото попълнение Георги Бабалиев.

В 14-та минута бе първата по-опасна ситуация – Бабалиев центрира отдясно и Ибрахим Кейта завъртя топката технично с глава, но в аут. В 28-ата минута Мартин Николов потърси с далечен пас Иван Коконов, чийто удар с глава обаче бе уловен от вратаря. Малко след това Янков технично с глава изведе Пита в чиста позиция, но ударът му отиде право във вратаря. В самия край на полувремето Янков с прострелен удар прати топката до десния стълб.

Дидис Пита в 60-та минута отправи опасен удар, но над гредата, а малко след това изстрел на Коконов отиде в ръцете на вратаря. Голът обаче се печеше и падна в 68-та минута, когато след центриране отляво Принс се извиси и с глава прати топката в мрежата – 1:0. До края нищо не се промени, въпреки опитите на ловчанлии с центрирания да застрашат вратата.

„Етър“: Станислав Нисторов, Георги Александров, Георги Бабалиев, Принс, Мартин Николов, Георги Иванов, Дидис Пита (92 Йоан Маринов), Николай Янков, Радослав Найденов (65 Филип Ангелов), Иван Коконов, Ибрахим Кейта.