Неделя, 22 Сеп 2024

Велико Търново Спорт

„Етър“ прекъсна лошата серия с убедителна победа в Русе, два гола отбеляза юношата Радослав Найденов

22.09.2024 07:51

„Етър“ направи разгромяваща победа с 4:1 при гостуването си на „Дунав" в Русе, като не само прекъсна лошата серия, но и постигна една от най-резултатните си победи на чужд терен в последно време.

Това бе и първа победа за новия старши треньор Живко Желев, който бе принуден да направи някои рокади в състава при отсъствието поради контузии на Кольо Станев, Атанас Атанасов и Росен Върбишки. Наложи се опитният Иван Коконов да играе като десен бек, а на вратата отново бе Станислав Нисторов вместо Ангел Мартинов. Дебют направи новото попълнение Георги Бабалиев, влязъл след почивката на мястото на Янков.

„Виолетовите" започнаха страхотно и до 16-ата минута водеха вече с 3:0, което тотално отказа съперника им. Още в началото Айкут Рамадан центрира от корнер и Принс с глава стреля над напречната греда. В 6-ата минута Радослав Найденов откри резултата. След центриране от корнер и избита топка последва разбъркване и нов удар, след който Найденов от 5 метра засече топката в мрежата - 0:1!

В 12-ата минута красива триходова атака донесе второ попадение. Айкут Рамадан намери Ники Янков, който центрира и Ибрахим Кейта прати топката във вратата за 0:2. Домакините буквално изпаднаха в шок и след 4 минути получиха и трети гол. Мартин Николов центрира отляво и отново Радослав Найденов засече топката, този път с глава - 0:3! До почивката юношата имаше възможност да стигне и до хеттрик.

В 55-ата минута Айкут Рамадан пробива и подаде на Дидис Пита, който изведе Кейта. Ударът му бе отбит, но Рамадан с добавка се разписа за 0:4. Шест минути по-късно домакините върнаха един гол след центриране от корнер и засечена топка на задна греда. Айкут Рамадан можеше да вкара и пети гол за „болярите", но ударът му от фаул в 76-ата минута бе спасен от вратаря.

„Етър": Станислав Нисторов, Иван Коконов, Принс, Георги Александров, Мартин Николов, Дидис Пита (92 Тонислав Донков), Георги Иванов (93 Антони Ангелов), Николай Янков (46 Георги Бабалиев), Айкут Рамадан, Радослав Найденов (91 Филип Ангелов), Ибрахим Кейта.