Събота, 27 Апр 2024

„Локо“ разгроми „Партизан“ с едно полувреме натиск

16.03.2024 19:12

17-та си победа в първенството на Северозападна трета лига спечели „Локомотив“ при домакинството си на „Партизан“ (Червен бряг). Съотношението на силите беше ясно още преди този кръг, при положение, че горнооряховските „железничари“ са водачи в класирането, а „партизаните“ са на дъното.

Гостите дойдоха с едва две резерви на основния си състав, така че резултатът от 7:0 за „Локо“ е най-малкото, което можеше постигне лидерът в първенството. Домакините вкараха 6 от головете си още през първата част, после довършиха мача лежерно със само един гол през втората.

Даниел-Виктор Кънчев откри головото шоу на стадион „Локомотив“ в 5-ата минута. Ростислав Данчев вдигна до 2:0 в 12-та минута, а Кристиян Дечев се разписа в 26-та за класиката 3:0. Последваха голове през две минути и Георги Колев, Ивайло Тодоров и за втори път Данчев вдигнаха преднината до 6:0, а оставаха десетина минути до края на първото полувреме.

През втората част „локомотивци“ не си даваха много труд и доиграха мача спокойно, отбелязвайки само още един гол чрез Христо Марков в 84-та минута.

Срещата бе ръководена от съдийска бригада от Велико Търново с две дами в състава. Главен съдия бе Галя Ечева, а Йорданка Кочева бе асистент.

В останалите срещи от кръга:

Левски 2007 (Левски) - ОФК Локомотив (Мездра) 0:3

Дунав (Лом) - Вихър (Славяново) служебно 0:3

Ботев II (Враца) - Дреновец (Дреновец) 2:1

Боруна (Царева ливада) - Ювентус 95 (Малчика) 5:2

Павликени (Павликени) - Севлиево (Севлиево)  0:5

Утре играят Етър ВТ II (Велико Търново) и Янтра (Полски Тръмбеш).

„Академик“ почива в този кръг

След XIX кръг „Локо“ води със 17 победи, едно равенство и 10 точки преднина пред преследвача си – „студентите“ от Свищов.

В следващия кръг „Локо“ гостува в Полски Тръмбеш на третия във временното класиране.