Неделя, 28 Апр 2024

Хандбалният „Локомотив“ се класира за финалите на Купа „България“

26.02.2024 08:41

Хандбалният „Локомотив“ (Горна Оряховица) се класира във финалната четворка за купа „България“ мъже, след победа в четвъртфинала над „Добруджа” (Добрич) с 34:22 (15:12).

В „ОЗК Арена Бяла” двата отбора започнаха предпазливо с постепенни атаки и сигурна игра. В третата минута домакините първи откриха резултата и след добра серия от голове поведоха с 5:2 до десетата минута. До средата на полувремето успяха да задържат преднината 7:4. Последваха силни минути за гостите, които след серия от попадения съкратиха разликата до един гол. „Локомотивци” веднага отвърнаха и до края възстановиха аванса си за 15:12.

В началото на втората част „железничарите” реализираха три безответни попадения 18:12. В защита не позволиха пробив, с което дадоха шанс на вратаря си Георги Маринов да отрази серия от удари и да запази мрежата суха. Това разколеба добруджанци, които намалиха оборотите. Домакините се възползваха от ситуацията, успяха да увеличат преднината си и се поздравиха с победата 34:22 в края на мача.

С този успех „локомотивци“ се класираха за финалната четворка, където на полуфинала ще срещнат отбора на „Осъм“ (Ловеч). Другата полуфинална двойка е „Шумен-61“ (Шумен) и НСА (София).

„Поздравявам момчетата с победата и класирането напред в турнира. Труден мач предвид залога. Победата беше задължителна и за двата отбора. Ние бяхме по-концентрирани и заслужено победихме”, заяви ст. треньорът на „Локомотив” Йордан Димитров.

„Локомотив”: Павел Данаилов, Тодор Калчев, Петър Николов, Георги Стоянов, Йордан Попов, Николай Генов, Георги Маринов, Любен Иванов, Димитър Георгиев, Румен Ангелов, Божидар Симеонов, Кристиян Стратиев, Златомир Колев, Станислав Добрев, Стелян Димов.