Неделя, 28 Апр 2024

„Локомотив“ завърши с победа над „Черноломец“ подготовката за втората част от първенството на Северозападна трета лига

17.02.2024 19:20

Горнооряховският „Локомотив“ победи с 3:0 „Черноломец“ (Попово) в последния мач от предсезонната подготовка. Един срещу друг на стадиона в Горна Оряховица бяха първият във временното класиране на Северозападната лига от третото ниво на българския футбол срещу петия на Североизток.

И трите гола паднаха през първото полувреме, като голмайсторът на „Локо” Георги Колев се разписа на два пъти, а веднъж бе точен и Янислав Цачев.

Мачът бе използван за представяне на отбора за пролетния дял на шампионата, в който „Локомотив” ще търси връщане в професионалния футбол. На този етап трайно контузен е Александър Узунов. Кристиян Дечев, който също се възстановява след травма, записа игрови минути. Дебют за „железничарите” направи и 19-годишният Божидар Сидеров, който идва от „Ботев” (Пловдив) и е национал за своята възраст.

„Локомотив“ започна мача с Венцислав Димитров, Кристиян Райчев, Ивайло Тодоров, Мариян Иванов, Милен Савов, Кристиян Кънчев, Тодор Бакърджиев, Даниел-Виктор Кънчев, Янислав Цачев, Ростислав Данчев, Георги Колев.

В игра след почивката влязоха Явор Генчев, Красен Трифонов, Христо Марков, Николай Иванов, Димитър Байдаков, Цветомир Иванов, Божидар Сидеров, Кристиян Дечев, Лъчезар Маринов, Кристиян Дечев, Мартин Господинов.

Първенството на Северозападна трета лига започва на 24 февруари. „Локомотив“ гостува още в първия кръг на основния си съперник за първото място „Академик“ (Свищов). „Студентите” направиха амбициозна селекция и също привлякоха млади играчи от елитни школи. В последния си мач преди първенството те загубиха с 1:2 от „Черно море” II (Варна).