Събота, 11 Май 2024

„Локо“ разгроми „Боруна“ на обновения си терен със 7:1

28.04.2024 07:58

„Локомотив“ спечели 22-рата си победа в първенството с убедителното 7:1 срещу „Боруна“ (Царева ливада). Срещата се изигра на обновения терен на стадион „Локомотив“, на който не е играно близо месец.

Домакините решиха мача още в първата половина мача. Пет от головете паднаха в първото полувреме, като два пъти се разписа Георги Колев и то в рамките на три минути, а след това Кристиян Дечев, Мариян Иванов и Кристиян Райчев направиха 5:0 преди края на първата част.

През второто полувреме Мариян Иванов се разписа още веднъж. Александър Скорчев вкара почетното попадение за „Боруна“, а Димитър Байдаков оформи крайното 7:1.

След тази победа само една точка още трябва на „Локо“, за да не може и теоретично да бъде изместен от първото място в групата и връщането в професионалния футбол.