Сряда, 28 Сеп 2022

„Локомотив” изхвърли „Нефтохимик” от турнира за Купата

07.09.2021 22:26

„Локомотив” победи с 2:1 „Нефтохимик” в мач от 1/32 финалите на турнира за Купата на България и изхвърли „шейховете” от по-нататъшните битки за трофея. Така „железничарите” получиха малък реванш за това, че бургазлии ги изхвърлиха от Втора лига миналия сезон. Загубата на „Нефтохимик” пък стана при повторния дебют на Людмил Киров начело на отбора.

Резултатът бе открит от Янислав Цачев още в 3-та минута и остана непроменен до 73-та, когато бившият „локомотивец” Калоян Стефанов изравни. При равенство 1:1 дойде и краят на редовното време. Понеже на този етап двубоите се решават само в един мач, се играха продължения. Десетина минути след подновяването на играта капитанът Георги Колев донесе победата на домакините. В следващия етап от турнира „Локомотив” отново ще е домакин и посреща първодивизионния „Ботев” (Враца).

„Локомотив”: Ивайло Петков, Стефан Иванов, Али Ахмед, Станимир Андреев, Ивайло Велчев, Емил Копаранов, Тодор Бакърджиев, Явор Генчев, Никола Какамъков, Димо Атанасов, Янислав Цачев. Резерви: Ивайло Стефанов, Александър Узунов, Георги Колев, Десислав Пенев, Красимир Гавазов, Кирил Димитров, Александър Краев. Ст. треньор Марин Байчев.