Неделя, 23 Май 2021

Хандбалният „Локомотив” оглави класирането в Б група на зона „Мизия“

22.02.2021 12:55

След три победи, вторият отбор на хандбалния „Локомотив“ (ГО) оглави класирането. Спортна зала „Никола Петров” беше домакин на шест от мачовете на първия кръг на Б РХГ на зона „Мизия“. По програма железничарите изиграха три изключително оспорвани мача.
В първия победиха „Чардафон” (Габрово). След равностойно първо полувреме, двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 4:4. Гостите започнаха по-концентрирано втората част и поведоха. Домакините успяха да възстановяват равенството в последната минута - 10:10. В ответната атака горнооряховският страж опази мрежата, а нападението успя да отбележи за крайното 11:10.

Във втората среща „локомотивци” надиграха градския съперник „Раховец-2008“ с 18:11 (9:6).

В третата се наложиха над плевенския „Спартак”. Първата част отново бе абсолютно равностойна и приключи при 8:8. И в този мач изходът от двубоя се реши в последната минута, в която домакините вкараха два безответни гола и победиха с 14:12.

С пълен актив от 6 т. „Локо” е първи във временното класиране на Б РХГ на зона „Мизия“.

Отборите са равностойни и се получиха много здрави сблъсъци. Изиграхме три мача на скорост. Въпреки умората момчетата играха невероятно и победиха. В двата мача направихме обрат и успяхме да задържим. Поздравявам по-младите състезатели, че издържаха психически на напрежението в тези „луди“ мачове, заяви Кирил Георгиев от щаба на железничарите.
„Локо“: Павел Павлов, Любен Иванов, Красимир Иванов, Илиян Стоянов, Кристиян Йорданов, Валентин Василев, Васил Боев, Златомир Колев, Димитър Велчев, Никола Стоянов, Радослав Георгиев, Стелян Димов, Валентин Николов, Илиян Илиев, Венцислав Георгиев, Йордан Димитров.