Четвъртък, 29 Сеп 2022

Хандбалният „Локомотив“ започна с победа втората част на първенството в „А” група

24.01.2021 12:50

В мач от XII на „А“ РХГ „Локомотив“ победи „Добруджа“ с 26:19 (11:8). Мачът се изигра в спортната зала на Каварна, но „железничарите” бяха символичен домакин.

Хандбалистите от Добрич вкараха първи в самото начало на срещата. С бързи атаки и здрава защита „локомотивци“ възстановиха равенството и излязоха напред в резултата. Последвалата размяна на голове в двете врати не доведе до промяна и „железничарите” се оттеглиха на почивката с преднина от три гола 11:8.

През второто полувреме горнооряховчани вдигнаха оборотите. Бележеха с лекота и постепенно увеличиха разликата. Добруджанци не намериха сили за обрат и чуха финалната сирена при резултат 26:19 за символичните домакини.

След този кръг „Локомотив“ заема четвърто място с 14 т. след седем победи, две загуби и мач по-малко. Следващият двубой е в Хасково срещу местния „АСТИ-91”.

„Локо”: Георги Маринов, Стефан Димитров, Исмет Хаджиев, Любослав Димитров, Владислав Йоргов, Станислав Добрев, Велимир Даскалов, Емилиян Синигеров, Петър Николов, Николай Генов, Михаел Иванов, Георги Кръстев.

снимка: Информационна агенция „Добруджа”