Сряда, 28 Сеп 2022

Спорт

Мартин и Данаил Николови излизат тази вечер в спор за медалите от Европейското по спортна акробатика

26.10.2019 15:37

Братята Мартин и Данаил Николови станаха първите българи, спечелили място на финала на Европейското по спортна акробатика в Холон, Израел. Състезателите на горнооряховския клуб „Джим денс” и треньорката Йорданка Кочева влизат с четвърти резултат на финала във възраст 11-16 години. В квалификацията те заеха трето място при изиграването на темповото съчетание и трето място на баланс. Общият им резултат е пети, но преди тях има две руски двойки, едната от които отпада заради правилото да има само по един представител от държава на финала. Финалното изиграване на най-добрите осем започва тази вечер от 19:15 часа.

На място от финала останаха трите горнооряховски момичета, представящи България в женските тройки 11 – 16 години след изиграването на балансовата комбинация. Александра Нямова, Маринела Люцканова, Елина Хинкова, които представят и двата горнооряховски клуба – „Джим денс” и „Акро Нова”, засега са с девети резултат.

На Европейското има още един горнооряховчанин – Теодор Великов, който е партньор на младежката олимпийска шампионка Мариела Костадинова.