Понеделник, 13 Май 2024

ШАМПИОНИ: Младежите до 19 г. на хандбалния „Локомотив“ отново са най-добри в България

28.04.2024 19:43

Хандбалистите на „Локомотив” (Горна Оряховица) спечелиха шампионска титла от държавното първенство за младежи до 19 години. Златните медали дойдоха след четири поредни победи в четири финални мача, изиграни в „ОЗК Арена Бяла”.

В предварителната група „Локомотив” надигра „Спартак” (Варна) с 28:19 (9:7), „Интер” (Благоевград) с 37:19 (22:9) и се класира за следващата фаза на турнира. На полуфинала „железничарите” отстраниха „Мартен-67” (Мартен) с 27:14 16:7).

Единственият оспорван мач на „локомотивци” беше на финала срещу „Чардафон” (Габрово). В началото горнооряховските хандбалисти поведоха с 2:0. До средата на полувремето увеличиха преднината до 5:2. Последваха силни моменти за съперника, който до края съкрати разликата до един гол 7:6.

Втората част започна с две бързи попадения за символичните домакини, които запазиха разликата от три гола 12:9 до 40-та минута. В следващите пет минути габровските младежи изравниха играта и резултата 12:12. „Локомотивци” вдигнаха оборотите и отбелязаха нови пет гола, а допуснаха един и резултатът стана 17:13 в 55-та минута. В оставащото време горнооряховчани не позволиха изненада, победиха с 19:17 и спечелиха пета шампионска титла за младежи до 19 г.

Кристиян Стратиев от отбора на „Локо“ беше определен за най-добър вратар.

„Много сме щастливи! В такъв момент виждаш плода от труда на всички - състезатели и треньори. Момчетата се справиха по най-добрия начин и заслужено победиха. Благодарим за подкрепата на нашите фенове, които в най-трудния момент вдигнаха отбора”, коментира ст. треньорът Йордан Димитров.

„Локо“: Кристиян Стратиев, Християн Колев, Даниел Генин, Никола Стоянов, Георги Василев, Кристиян Деянов, Мартин Костадинов, Велизар Драганчев, Иво Иванов, Златомир Колев, Константин Бакалов, Михаил Тодоров, Пламен Катрев, Стефан Георгиев.