Понеделник, 29 Апр 2024

Хандбалният „Локомотив“ победи „Осъм“ в първия мач от пролетния полусезон на „А“ група

27.01.2024 20:13

Първенството в „А“ РФГ се поднови преди седмица, но горнооряховският „Локомотив“ почива в първия кръг и се включи за втория. Сребърните медалисти от миналия сезон подновиха участието си в шампионата с домакинство на „Осъм“ (Ловеч), като и този сезон домакинските си мачове горнооряховчани играят в ОЗК “Арена Бяла”.

Изключително амбицирани започнаха гостите, отбелязвайки два последователни гола. До средата на полувремето „локомотивци” успяха да заличат пасива и поддържаха равенството за 4:4. В следващите минути отбелязаха две безответни попадения и излязоха напред 7:5. Ловчанлии изравниха пет минути преди края 8:8, а сирената прозвуча при резултат 10:10, но при отсъдено нарушение и възможност за стрелба на гостите от деветия метър. Стрелба доведе до гол, който даде преднина 10:11 за хандбалистите от града на люляците.

През втората част „локомотивци” излязоха напълно променени и наложиха надмощие по целия терен. Бързо заличиха пасива и до 40-та минута поведоха с 15:12. На вратата Любен Иванов спасих немалко удари и даде възможност в нападение да се организират бързи атаки, завършили с гол в противниковата врата. На моменти разликата достигна пет гола. Въпреки желанието си, гостите не успяха да изравнят и стигнат до обрат. Постепенно се примириха и доиграха срещата до крайното 26:22.

„Не успяхме да влезем добре в мача. На моменти допуснахме съперника да води играта. На почивката направихме корекции, които ни помогнаха да изравним и да поведем. Постепенно при разликата в резултата всички се успокоиха. Заиграхме по-организирано и заслужено победихме”, коментира ст. треньорът на „Локомотив” Йордан Димитров.

„Локомотив”: Павел Данаилов, Иван Петков, Петър Николов, Георги Стоянов, Йордан Попов, Тодор Калчев, Николай Генов, Кристиян Йорданов, Любен Иванов, Георги Кръстев, Румен Ангелов, Божидар Симеонов, Кристиян Стратиев, Любослав Димитров, Станислав Добрев, Стелян Димов.