Неделя, 03 Мар 2024

„Локо“ победи „Чардафон“ в Габрово и поведе класирането в „А“ хандбална група

02.12.2023 07:59

В сп. зала „Орловец” хандбалният „Локомотив” (Горна Оряховица) победи като гост „Чардафон” (Габрово) с 31:321 (14:9) в отложен мач от VIII кръг на „А“ РХГ. В отлично организираната от домакините среща, двата отбора бяха представени на терена в стил Шампионска лига. Това подейства като катализатор в играта и след началния съдийски сигнал головете се заредиха в двете врати. Равенството се запази до осмата минута 2:2. Последваха две бързи попадения за домакините, които поведоха с 4:2. В следващите нападения „локомотивци” възстановиха равновесието 4:4. За нарушение на гостите в защита беше отсъден 7-метров наказателен удар за домакините. Михаил Пенев на вратата отрази изстрела и запази мрежата. Не така се справи в същата ситуация вратарят на „Чардафон” в ответната атака. Георги Стоянов от „Локомотив” реализира и изведе отбора си напред за 4:5. До средата на полувремето „железничарите” отбелязаха още два гола, а до края увеличиха аванса до 9:14.

През втората част и двата отбора вдигнаха оборотите. Домакините играха с огромно желание и търсеха обрат. Гостите умело се бранеха, възползваха се от всяка грешка на противника. Не позволиха прелом, а напротив, бележеха и постепенно трупаха преднина, която в края на мача стигна десет гола за 21:31.

Мач преди края на есенния полусезон "Локо" е на първо място в "А" РХГ с точка преднина пред шампиона "Шумен". В последния кръг от есенния дял на първенството, „Локомотив” посреща „Добруджа” в „ОЗК Арена Бяла” на 9 декември.

„Локомотив“: Георги Маринов, Павел Данаилов, Иван Петков, Петър Николов, Георги Стоянов, Йордан Попов, Тодор Калчев, Николай Генов, Кристиян Йорданов, Стилиян Димов, Кристиян Стратиев , Румен Ангелов, Божидар Симеонов, Михаил Пенев , Любослав Димитров, Станислав Добрев.