Неделя, 08 Сеп 2024

„Локо“ победи с 5:1 дубъла на „Дунав“ (Русе) в първата си контрола

12.07.2023 21:11

„Локомотив“ стартира успешно серията с контроли преди новия сезон. „Железничарите“  се наложиха убедително над втория отбор на „Дунав“ (Русе) с 5:1 (1:1).

Срещата беше динамична и интересна, като и двата отбора играха атакуващо, въпреки че бяха затруднени доста от тежкото време и ранната фаза на подготовка, когато съставите са далеч от необходимата свежест.

Даниел Кънчев изведе „Локомотив“ за 1:0 в 14-тата минута, но русенци успяха да изравнят в 41-та след добра многоходова атака. Домакините напълно владяха положението след почивката, когато с два бързи гола на Янислав Цачев и Ивайло Тодоров резултатът стана 3:1. В заключителните минути на мача нови две попадения добавиха Кристиян Райчев от дузпа и голмайсторът Георги Колев.

Следващата проверка за „Локо“ е на 15 юли срещу „Вихър“ (Славяново).