Петък, 07 Oct 2022

Дизела, Владо Илиев, Милена Тодорова, Тинко Банабаков и Моника Георгиева са сред победителите на Търново Ултра 2020

05.07.2020 19:51

Десетки атлети и то от различни спортове премериха сили и издръжливост в Търново Ултра 2020. Екстремното състезание се проведе на 4 и 5 юли в околностите на старата столица при много строги мерки за безопасност. Атлетите се състезаваха в няколко дистанции и комбинирайки бягане и колоездене. Включиха се големи звезди на спорта, като биатлонистите  Владо Илиев и Милена Тодорова, ултрамаратонецът Кирил Николов – Дизела, боксьорът Тинко Банабаков и много други, включително и състезатели от Румъния.

Топ атлетката на Горна Оряховица Моника Георгиева зае трето място при жените в най-късата дистанция – 14 км. Победителка стана Ясна Петрова, а втора е голямата ни надежда в биатлона Милена Тодорова.

При мъжете на тази дистанция първата тройка заемат най-добрите ни лекоатлети в средните дистанции – Стоян Владков, Шабан Мустафа, Ивайло Вълев.

Най-добрият ни биатлонист Владимир Илиев стана първи на дистанция 28 км. При жените първа е Елена Димитрова.

Кирил Николов – Дизела е първи на 48 км. На същата дистанция при жените победител е Тоня Тонева.

В най-тежката дистанция за бегачите – 71 км. победители са Димитър Маринов и Детелина Радославова.

Никола Колев и Йоана Вълканова са шампионите в байка на 27 км. Калин Русев и Христина Козарева са първи на 48 км.

В дуатлона, съчетаващ 45 км колело и 48 км бягане, се включи шампионът по бокс Тинко Банабаков и зае пето място. Победител е Самуил Вълчев, а в това най-екстремно изпитание силно участие взеха румънците.