Петък, 18 Oct 2024

„Локо“ загуби с 0:2 в Русе

07.10.2024 08:55

„Локомотив“ не успя да вземе Северното дерби на Втора лига и записа четвърта поредна загуба в 12-я кръг на първенството. „Дунав“, който също беше без победа от четири кръга, се наложи с два гола през второто полувреме. Откри Симеон Вешев в 51-та минута, а французинът Джонатан Н’Сонде оформи крайното 2:0 в самия край на срещата.

„Локо“ имаше сериозни кадрови проблеми заради контузиите на Бадара, Николай Колев и Галин Ташев и наказанието на Пасков. Те вероятно ще пропуснат и гостуването в Хасково на „Саяна“ за Купата на България на 13 октомври. Очаква се да бъдат възстановени за следващия мач във Втора лига на 18 октомври, когато „Локо“ приема „Ловеч“.

„Локомотив” започна с Генадий Ганев, Кристиян Райчев, Мариян Иванов, Георги Вълчев, Михаил Минков, Мартин Куитинен, Станислав Вълчев, Иван Аврамов, Янислав Цачев, Дилан Абе, Георги Колев.

Голямата изненада на този кръг беше първата загуба на лидера „Пирин“. Лидерите не само загубиха като домакини, но бяха разгромени с 5:0 от набиращият скорост отбор на „ЦСКА 1948 II“.

Дунав от Русе (Русе) - Локомотив (Горна Оряховица)        2:0

Днес играят "Добруджа" и "Етър ВТ" като мачът ще се предава пряко по "Диема спорт" и "Лудогорец II" и "Монтана"