Понеделник, 12 Фев 2024

Хандбалният „Локомотив” постигна убедителна победа срещу НСА в София

13.11.2023 09:34

Горнооряховският „Локомотив” постигна нова убедителна победа в първенството на елитната хандбална група. В спортната зала на НСА „железничарите” надвиха „студентите” с 34:19 (20:13) в мач от VI кръг на първенството.

В началните минути „локомотивци“ поведоха с 2:0. Постепенно домакините изравниха играта и резултата в седмата минута 4:4 , а в следващите атаки поведоха с 6:5. „Железничарите” отвърнаха със серия от голове и до средата на полувремето си върнаха инициативата за 8:9. До края продължиха да бележат и се оттеглиха на почивката с преднина от седем гола 20:13.

През втората част горнооряховските хандбалисти диктуваха събитията на терена и не позволиха обрат. Постепенно увеличиха разликата и затвориха мача при краен резултат 34:19.

След тази победа „Локомотив” остава на второ място във временното класиране на една точка от Шампиона „Шумен-61“, но е с мач по-малко.

Отбора на ХК „Локомотив”: Георги Маринов, Павел Данаилов, Иван Петков, Петър Николов, Георги Стоянов, Йордан Попов, Тодор Калчев, Николай Генов, Кристиян Йорданов, Любен Иванов, Георги Кръстев , Румен Ангелов, Божидар Симеонов, Михаил Пенев , Любослав Димитров, Станислав Добрев.