Понеделник, 22 Мар 2021

Хандбалният „Локомотив“ завърши годината с убедителна победа над „Добруджа” и е четвърти в елитната група

20.12.2020 12:09

В мач от XI кръг на „А“ РХГ хандбалният „Локомотив“ победи „Добруджа“ пред празните трибуни в спортна зала „Никола Петров”. Символичните домакини от Добрич вкараха първи в самото начало на срещата. С бързи атаки „локомотивци“ отбелязаха четири безответни гола и до петата минута водеха с 4:1. Последвалата размяна на голове в двете врати не донесе промяна в резултата 10:5 в 18-та минута за „железничарите”. В оставащото време и двата отбора вдигнаха оборотите и заложиха на бързината. Горнооряховските хандбалисти бяха по-настоятелни пред гола и заслужено се прибраха на почивката с преднина от десет попадения 22:12.

През второто полувреме „железничарите” играха по-освободено. Бележеха с лекота и постепенно увеличиха разликата до 34:21 в 45-та минута. Добруджанци не намериха сили за обрат и доиграха мача в тренировъчно темпо. Финалната сирена прозвуча при резултат 41:24 за символичните гости.

След този кръг „Локомотив“ е с шест победи и една загуба. С 12 т. заема четвърто място в елитната ни хандбална група. През януари предстоят да се изиграят две отложени срещи срещу отборите на „Пирин-64“ в Гоце Делчев и „Чардафон“ в Габрово.

„Локо”: Георги Маринов, Веселин Лазаров, Стефан Димитров, Исмет Хаджиев, Йордан Михнев, Любослав Димитров, Радослав Йорданов, Владислав Йоргов, Станислав Добрев, Велимир Даскалов, Емилиян Синигеров, Петър Николов, Николай Генов, Михаел Иванов, Венцислав Георгиев, Георги Кръстев.