Неделя, 21 Мар 2021

Спорт

„Локо” отстъпи на „Пирин” с 1:2

21.09.2020 19:50

Здрав мач с интересни ситуации предложиха „Локомотив” и „Пирин” на градския стадион в Горна Оряховица. Въпреки очевидната разлика в класите, ако се съди по имената в двата отбора, а и най-вече по бюджетите и заплатите в клубовете, „железничарите” се опитаха да бъдат равностойни и играха смело, опитвайки се да се възползват от всяка възможност. През второто положение дори стояха по-добре от съперниците си, но класата на футболисти като Бодуров, Карачанаков и т.н си каза думата в крайна сметка.

Интересно беше и на трибуните. Двама бивши треньори на „Локомотив” – Сашо Ангелов и Тодор Киселичков, наблюдаваха срещата. Сред зрителите беше треньорът–легенда Георги Василев, забелязан бе и голмайсторът на „Локо” от периода във „В” група Тихомир Кънев.

Срещата започна с натиск на гостите, които създадоха няколко положения най-вече чрез Карачанаков. Вратарят на „Локо” Християн Христов имаше няколко много добри намеси и опази вратата си до 42-та минута, когато все пак „орлетата” поведоха с гол на Станоев. „Локомотив” имаше една добра ситуация в първото полувреме, когато след центриране от наказателен удар капитанът на гостите Николай Бодуров за малко да простреля своята врете.

Второто полувреме започна доста по-добре за „локомотивци” и в 57-та минута Владислав Мирчев възстанови равенството. Класата все пак си каза думата и в 76-та минута Джон-Кристоф Айна отново изведе „Пирин” напред. При този резултат завърши и срещата.

„Локомотив”: Християн Христов, Тодор Таушанов, Пламен Тенев, Петко Цанков, Виктор Митев, Иван Иванов, Петър Чалъков (к), Джунейт Яшар, Иван Винков, Александър Стефанов, Владислав Мирчев.

Резерви: Ивайло Василев, Атанас Ташолов, Иван Вълчанов, Кристиян Райчев, Янислав Цачев, Иван Славов, Ахмед Мурад.

„Пирин”: 99. Петров, 38. Дюлгеров, 3. Бастунов, 5. Бодуров, 14. Николов. 71. Карачанаков, 15. Аийна, 44. Хендерсън, 31. Станоев, 17. Георгиев, 18. Йорданов.

В останалите двубои от кръга лидерът „Локомотив” (Сф) си взе поредната победа, този път срещу „Литекс” с 2:0, „Септември” победи „Янтра” в Габрово също с 2:0, „Спортист” Своге и „Витоша” Бистрица направиха 1:1, „Кариана” вкара 4 безответни гола на конкурента на „Локо” в дъното „Нефтохимик”, „Хебър” измъкна победа в Симитли срещу местния „Септември” с 3:2, „Миньор” и „Добруджа” завършиха 0:0, а „Лудогорец 2” би „Струмска слава”.

Така софийският „Локомотив” остава едноличен лидер, а на дъното „Локо” и „Нефтохимик” си остават с двете точки.