Събота, 27 Апр 2024

„Локомотив” победи „Чардафон” в последния си домакински мач от редовния сезон на „А” РХГ

25.03.2024 09:59

В „ОЗК Арена Бяла” (Бяла) „Локомотив“ (Горна Оряховица) победи „Чардафон” (Габрово) с 27:17 (12:9) в мач от XVII кръг на първенството на елитната хандбална група. Още с първите атаки „железничарите“ поведоха с 2:0. В следващите минути гостите изравниха. До средата на полувремето поведоха с 3:4 и почти до края поддържаха минимална преднина от един-два гола.

Последните пет минути „локомотивци“ изравниха за 9:9, добавиха още три гола и се прибраха на почивката при резултат 12:9.

През втората част състезателите на Йордан Димитров, след серия от попадения, затвърдиха превъзходството си до 20:11 в 40-та минута. Това пречупи гостите, които доиграха срещата до крайното 27:17.

След тази победа „Локомотив” остава на второ място във временното класиране. Преди финалните плейофи предстои гостуване на „Добруджа“ в последен мач от редовния сезон.

„Локомотив”: Петър Николов, Павел Данаилов, Тодор Калчев, Йордан Попов, Николай Генов, Георги Маринов, Любен Иванов, Румен Ангелов, Божидар Симеонов, Кристиян Стратиев, Любослав Димитров, Станислав Добрев, Стелян Димов.