Истински празник на българската литература сътвориха седем читалища от община Горна Оряховица и писателката Ивелина Радионова. По инициатива на Радионова и на секретаря на НЧ „Иван Вазов-1893” в Първомайци Теодора Миновска, творчеството на писателката и самата тя бяха представени в 7 читалища – в Първомайци, Янтра, Крушето, Поликраище, Горски горен Тръмбеш, Драганово и Писарево.
Първите представяния бяха на 29 март в Първомайци, Янтра, Крушето и в Поликраище. Ден по-късно бяха срещите в Горски горен Тръмбеш, в Драганово и Писарево. На всички тях Радионова бе придружавана и представяна от Теодора Миновска и председателката на читалището в Първомайци Мария Велева. За транспорта помогнаха още Веселин Ангелов и кмета на село Янтра Владимир Илиев, театралният самодеец Евгени Бочков и Павлин Кабакчиев.
Във всяко читалище писателката Ивелина Радионова бе посрещната от свои почитатели. На срещата в село Първомайци присъстваха членове на Арт клуб „Гайтани”, както и главният библиотекар на Общинска библиотека Горна Оряховица Светлана Гъркова и библиотекарката Марияна Гайдарова. След прекрасното представяне домакините от читалището поканиха Ивелина Радионова да посети „Работилницата на Ани” с ръководител Анелия Тахрилова и гостуващата майсторка по тъкане Ася Асенова от Велико Търново. Ивелина Радионова се запозна с различните техники на тъкане, фъкане и бродиране.
В читалището в село Янтра писателката бе посрещната в обновената и отремонтирана малка зала с оформен битов кът. Секретарят на читалището Юлияна Илиева, макар и само от 3 месеца на поста, посрещна подобаващо със своите самодейци Ивелина Радионова. В приказният свят на своите герои от най-известната ѝ книга „Алтъна” Радионова увлече гостите с помощта на красивите кукли от битовия кът. Гост на тържеството бе кметът на селото.
В читалището на село Крушето присъства една от най-многобройните групи по време на турнето – близо 20 души. Своята съименничка и по съвпадение родени на един ден - 23 март, посрещна и кметицата на село Крушето Ивелина Георгиева. На срещата присъства и 90-годишна жена, учителка по професия. Читателите предварително познаваха творчеството на писателката, задаваха въпроси, интересуваха се от нейната интернет страничка и от нещата, които в момента пише.
В Поликраище Ивелина Радионова бе посрещната от библиотекарката Татяна Кушева и група горещи почитатели на творчеството на Ивелина Радионова. Дамите бяха приготвили домашни печива, с които почерпиха скъпата гостенка. Тя прочете свое детско стихотворение и обеща да издаде и книга с детски произведения.
29 март завърши с вечеря и творческа среща разговор между известната писателка Веселина Кожухарова от Горна Оряховица и гостуващата Ивелина Радионова. Двете споделиха своите впечатления от развитието на литературния живот в България, обсъдиха любимите си литературни теми, разнищиха и опита си с издателствата, организацията на турнетата си, теми от ежедневието на българската писателка от провинцията, трудностите с издаването на литература и намирането на средства за това. На срещата присъстваха Теодора Миновска и Мария Велева, които споделиха опита от дейността си като част от екипа на Веселина Кожухарова. Ивелина Радионова високо оцени, че едно читалище е застанало зад Веселина Кожухарова и ѝ помага да достигне до българските читатели в цялата страна. Самата тя набеляза и новите си творчески проекти. Нощувката на Ивелина Радионова бе осигурена от НЧ „Иван Вазов-1893”, село Първомайци.
Сърдечно и с бумтяща печка на следващия ден посрещнаха Ивелина Радионова в село Горски горен Тръмбеш. Тръмбежани я поканиха на местно тържество, където да я научат на любимите си хора. Присъстващите високо оцениха нейната поезия, посветена на България, на Димчо Дебелянов, на любовта и жената. Отново всички бяха като омагьосани от изключителната разказваческа дарба на Ивелина Радионова. Почитателите на нейното творчество отбелязаха нейното естествено държание, човешкото ѝ отношение и писателската любознателност към живота в малките населени места.
В село Драганово секретарят Наталия Генова и библиотекарят Пепа Кабакчиева с радост и топлина посрещнаха писателката Ивелина Радионова. Залата на библиотеката бе препълнена. В представянето се включи местната художничка Михаела Фенерева, която е правила преди време рисунка на вълчицата Атлаза от повестта „Алтъна”, но за съжаление е изгубила координатите тогава, за да изпрати илюстрацията на Ивелина Радионова. Двете заявиха, че ще си сътрудничат за корицата на книгата, която в момента Ивелина пише – „Ноя”, която е на съвременна тематика.
Вълнуващо протече срещата и в село Писарево – секретар-библиотекарят Даниела Желева се оказа голям почитател на творчеството на Ивелина Радионова. По стар български обичай Радионова бе посрещната с хляб и сол. На своите почитатели тя представи своята поезия на патриотична тема, за любовта и жената, както и разказа „Родопея”.
На неформалния разговор след това жените от село Писарево ѝ разказаха за чудодейната писаревска чешма – който пие от нейната вода, се връща отново в селото или се задомява в него.
С дъжд и по вода писателката Ивелина Радионова бе изпратена до ЖП гара Горна Оряховица. Не стигнаха часовете и минутите да споделим с нея всички чувства и мисли, които породи нейното творчество. Останахме с уговорка за втора част на турнето, защото има читалища от общината, за които не стигна времето, а и за колеги от община Велико Търново. В нашите сърца дълго ще отекват вълшебните емоции, приказната атмосфера и красивата българска поезия и проза на писателката Ивелина Радионова. Разделихме се и с обещание заедно да посетим известния археологически обект Провадийски солници, където от години копае акад. Васил Николов – родом от Горна Оряховица и почетен гражданин на града, споделят организаторите.