Неделя, 20 Oct 2024

Хандбалният „Локомотив“ спечели дербито на „А“ група срещу носителя на Купата и ексшампион „Шумен“

20.10.2024 08:02

В „ОЗК Арена Бяла” се състоя дербито на четвъртия кръг от елитната хандбална група при мъжете, в което шампионът „Локомотив” победи носителя на Купата „Шумен-61” с 28:24 (13:8).

След първоначалната размяна на голове за 1:1 последваха силни моменти за домакините, които до десетата минута поведоха с 5:2. Здравата защита пред „локомотивската“ врата даде шанс на Георги Маринов да отрази ударите на шуменци. Напред „железничарите” отбелязаха нови две попадения и до средата на полувремето увеличиха преднината до 7:2. До края домакините не отстъпиха инициативата и се прибраха на почивката при резултат 13:8.

През втората част гостите се опитаха да променят събитията, но шампионите продължиха да налагат своята воля. Не позволиха обрат. Поддържаха комфортната си преднина и в 45-та минута водеха с 20:14. В оставащото време с чести смени „локомотивци” успяха да поддържат темпото и се поздравиха с победата в края на мача 28:24.

„В навечерието на 55-та годишнина на клуба поздравяваме всички „локомотивци” с победата. Благодаря на момчетата за себераздаването и сърцатата игра. Днес си свършихме работата и утре удовлетворени ще празнуваме”, заяви старши треньорът на „Локомотив” Йордан Димитров.

„Локомотив“: Георги Маринов, Михаил Пенев, Йордан Попов, Владислав Йоргов, Георги Василев, Станислав Добрев, Кристиян Йорданов, Николай Генов, Златомир Колев, Иво Иванов, Петър Николов, Божидар Симеонов, Тодор Калчев, Георги Кръстев, Пламен Катрев.