Събота, 05 Oct 2024

15 медала и трето място в отборното класиране извоюва клуб „Джамбазов” от Държавното, на което беше домакин

02.10.2024 13:44

Горна Оряховица посрещна най-добрите ММА бойци на страната, които разпределиха медалите във всички възрасти и категории на Държавното първенство, провело се на 28 септември.

Спортен клуб по ММА „Джамбазов” и Община Горна Оряховица бяха домакини и съдействаха на Българска Федерация по ММА (Bulgarian MМА Federation) при цялостната организация и провеждане на първенството.

Състезателите на клуба направиха отлични срещи, спечелиха 15 медала – 5 златни, 4 сребърни и 6 бронзови и това им донесе третото място в генералното отборно класиране.

Шампиони на България станаха:

Лазар Рачков – Кадети 14-16 г., категория до 57 кг. Освен златото Лазар завоюва приз за най-добър състезател до 18-годишна възраст в цялото първенство.

Християна Миланова - Юноши 16-18 г., категория до 77,1 кг.

Ангел Янков - Младежи 19-21 г., категория до 70,3 кг.

Георги Недков – Мъже 21 г. +, кат. до 79,4 кг.

Христо Данев – Мъже 21 г. +, кат. до 88,4 кг.

Вицешампиони на България са:

Ивайло Русев – Кадети 14-16 г., до 62 кг.

Димитър Бузов - Кадети 14-16 г., до 77,1 кг

Демис Тайров – Юноши 16-18 г., до 93 кг.

Христо Трендафилов – Младежи 19-21 г., до 56,7 кг.

Бронзови медалисти са:

Кристиян Кънев - Кадети 14-16 г., до 52 кг.

Теодор Чолаков – Юноши 16-18 г., до 52 кг.

Даниил Илиев – Юноши 16-18 г., до 56,7 кг.

Петър Първанов - Юноши 16-18 г., до 65,8 кг.

Иво Йорданов - Младежи 19-21 г., до 79,4 кг.

Олександър Златов - Мъже 21г. +, до 65,8 кг.

На четвърто място в своите категории останаха Адриан Маринов, Емил Унгаров, Димитър Каушков и Виктор Любенов.

Състезанието бе открито от кмета на общината Николай Рашков. След това всички присъстващи запазиха минута мълчание в чест на покойния голям треньор и човек и основател на клуба Кръстьо Джамбазов.

По време на церемонията по откриването Българската федерация по ММА връчи приз за принос в развитието на спорта ММА в България на председателя на Спортен клуб по ММА „Джамбазов” Росен Йорданов.

Нашият клуб иска да отдаде заслужена благодарност на Община Горна Оряховица за помощта и пълното съдействие при организирането на първенството. Също така искаме да благодарим на „Агро Блок”, „Заложна къща Спарта”, „Принт Прес”, „Born Winner” и ЕТ „Импулс”, които помагат изключително много на отбора и за цялостното развитие на нашите състезателите. Благодарим изключително много на родителите и близките на състезателите, които дойдоха, за да подкрепят целия отбор, каза Росен Йорданов.

Огромна заслуга за успешното представяне на клуба имат треньорите Георги и Петър Недкови и Даниел Илиев, които подготвиха състезателите по най-добрия начин. Освен подготовката те помагат на своите възпитаници с личното си израстване и развитие като стойностни хора, допълва председателят на клуба.