Сряда, 03 Юли 2024

Димитър Братованов и Моника Георгиева спечелиха сребро и бронз от Националния шампионат по лека атлетика

01.07.2024 16:49

Горнооряховският клуб „Локомотив 55” се върна в елита на леката атлетика с два медала от Националния шампионат, домакин на който беше стадион „Ивайло” във Велико Търново.

Спечелиха ги Моника Георгиева при жените и Димитър Братованов при юношите до 16 г.

Моника Георгиева, която вече е и треньор на горнооряховските състезатели, стартира на 800 метра. Та спечели бронзов медал с време 2:15:39. Шампионка стана Лиляна Георгиева от СК „Актив” (Пловдив), а среброто е за Росина Николова от „Дунав” (Русе). Интересното е, че трите бяха в една предварителна серия и завършиха по същия начин.

В първенството на юношите и девойките участваха няколко възпитаници на Моника Георгиева. Димитър Братованов извоюва сребърния медал на 1500 метра с резултат 4:24:61, отстъпвайки само на Ангел Дарандашев от „Атлетик” (Луковит).

В първия ден от Националния шампионат във възраст до 16 г. стартираха още Десислава Генова на 100 м, Ивона Цвяткова на скок дължина, Николас Павлов на 100 м, Йоана Димитрова и Виктория Николова на 400 м и Даниел Нешев на 1500 м.

Димитър Братованов беше на косъм от медалите и във втория ден от шампионата. Той завърши 4-ти на 800 метра с резултат 2:07:91. Шампион е отново Ангел Дарандашев с 2:05:14, вторият Никола Йопданов от „Евър” (Варна) е с 2:07:65, а третият Васил понев от „Енерджи” (Пловдив) финишира на 2:07:75. Дниел Нешев участва на 800 м във втория ден, Николас Павлов на 200 м, Ивона Цвяткова на 200 м и Йоана Димитрова на 800 м.