Неделя, 07 Апр 2024

16-годишните хандбалисти на „Локо“ триумфираха с Купата на България

07.01.2024 17:18

Първата купа за годината в хандбала бе спечелена от старшата възраст на горнооряховския „Локомотив“. Юношите до 16 г. на „Локо“ триумфираха след финалите, изиграни вчера и днес в сп. зала „Вълчо Даскалов“ в Хасково.

След прадварителната пресявка до финалите достигнаха отборите на „Локомотив” (Горна Оряховица), „Осъм” (Ловеч), „Чардафон” (Габрово) и „АСТИ-91” (Хасково).

Жребият отреди на младите „локомотивци” да срещнат в полуфинала домакините. „Железничарите” започнаха ударно срещата и до десетата минута поведоха с 8:0. До края продължиха да доминират и се прибраха на почивката със солидна преднина от 24:6.

През втората част не отстъпиха инициативата, заслужено победиха с 42:24 и се класираха за финалния мач.

В другата среща габровските хандбалисти се наложиха над връстниците си от Ловеч с 31:28 (20:13) и също добиха право да се борят за Купата.

Горнооряховските хандбалисти започнаха по-концентрирано финалния мач и набързо поведоха с 4:0. До края успяха да задържат преднината и се оттеглиха на почивката при резултат 12:7.

През второто полувреме момчетата от Габрово вдигнаха оборотите и след серия от попадения успяха да намалят пасива си до 17:15 до 40-та минута. В следващата атака съкратиха разликата до един гол. В този критичен момент „локомотивци” намериха сили и не позволиха изравняване и обрат. След перфектни комбинации си върнаха инициативата 20:17. До края продължиха да диктуват събитията на терена, заслужено победиха с 21:18 и вдигнаха Купата.

С бронзовите медали се окичиха юношите на „Осъм”, победили в малкия финал домакините с 39:33.

Иво Иванов от „Локомотив” беше удостоен с индивидуална награда за най-добър защитник.

„Спечелихме Купата и сме много щастливи! Момчетата се справиха по най-добрия начин и заслужено победиха. Благодарим за подкрепата на нашите фенове, които в най-трудния момент вдигнаха отбора”, коментира ст. треньорът Йордан Димитров.

„Локо“: Християн Колев, Галин Иванов, Георги Василев, Радостин Байчев, Мартин Костадинов, Велизар Драганчев, Иво Иванов, Константин Бакалов, Стефан Георгиев, Владимир Статев, Михаил Николов, Михаил Тодоров, Християн Генов, Даниел Генин, Пламен Катрев.