Вторник, 31 Яну 2023

Хандбалният „Локомотив“ загуби първия мач от европейските клубни турнири

01.11.2022 07:33

Горнооряховският „Локомотив“ загуби първото си гостуване в тазгодишните европейски турнири. „Железничарите“ бяха победени от шампиона на Нидерландия и Белгия „Kembit-Lions" с 39:17(20:9) в среща от втория кръг на ЕHF European Сup, изиграла се в многофункционална спортна зала „Fletcher” Sittard.

Домакините започнаха срещата по-уверено. Поведоха в самото начало с 4:2 и след серия от пет безответни попадения си осигуриха комфортна преднина, която постепенно увеличиха до 20:9 в края на полувремето.

През втората част отборът на „Kembit-Lions" продължи да доминира. Железничарите не успяха да се противопоставят и загубиха със 17:39.

Георги Стоянов беше определен за играч на мача от отбора на „Локомотив“.

„Благодарим на нашите домакини за гостоприемството и предоставените прекрасни условия на пребиваване! Благодарим за топлите думи при посрещането! За нас тези мачове са трупане на безценен организационен и игрови опит. В реванша ще играем изцяло за нашата публика“, заяви ст. треньорът на „Локомотив“ Йордан Димитров.

Реваншът между двата състава е в събота, 5 ноември, от 19 часа в зала „Орловец“ в Габрово.

„Локомотив“: Георги Маринов, Стефан Димитров, Михаил Пенев, Станислав Добрев, Любослав Димитров, Тодор Калчев, Петър Николов, Георги Стоянов, Георги Кръстев, Божидар Симеонов, Иван Петков, Веселин Чакмаков, Мартин Тодоров.