Неделя, 08 Яну 2023

ТК „Хемус” завоюва 10 медала на турнир в Горна Малина

09.10.2022 19:20

На 8 октомври в Горна Малина се проведе детският турнир Olympic Taekwondo Talents, организиран от Спортен клуб „Ахил” (София) с подкрепата на Българска федерация по таекуондо и Министерството на младежта и спорта. В състезанието се включиха над 500 състезатели на 25 клуба. На петте игрални полета се наблюдаваха динамични срещи в дисциплина Спаринг и технически умения в дисциплина Пумсе.

ТК „Хемус” (Горна Оряховица) беше представен от 11 състезатели в дисциплина спаринг в двата класа А и Б и трима състезатели в дисциплина пумсе (форма), водени от старши треньора Румен Димитров. В дисциплина спаринг Богомил Иванов (А клас, 48 кг) зае първо място при деца 2 група. Христо Мънгов (кадети А клас, 65 кг) и Огнян Недев(клас Б, 36 кг) станаха сребърни медалисти. Бронзови медали взеха Румена Димитрова (клас Б, 33 кг), Борислав Михнев (деца А клас, 44 кг ) и Михаил Качаунов (деца клас А, 36 кг).

В дисциплина пумсе Диляна Димова (клас С при деца 2 група) е на първо място. Мартина Димитрова (девойки, клас А ) спечели бронзов медал в индивидуално и злато на двойка с Кристиян Стефанов. Освен първото място на двойки, Кристиян Стефанов (юноши, клас А) спечели и 3-то място индивидуално.

Клубът завоюва общо 10 медала в двете дисциплини.