Сряда, 10 Авг 2022

„Локо” падна с 1:4 от „Спартак” в дербито на Северозападна трета лига

07.05.2022 20:16

Горнооряховският „Локомотив” загуби тежко от лидера в Северозападна трета лига „Спартак” (Плевен). Мачът, наречен дерби на XXIX кръг, защото се срещнаха първият и третият във временното класиране, се игра в Плевен и бе спечелено от домакините с 4:1.

Мариян Огнянов откри резултата в 21-ата минута, а десет минути по-късно той изведе в голова позиция Даниел Кристофър, който  удвои преднината на домакините. В 36-ата минута Кристофър направи разликата 3:0 и при този резултат завърши първата част. Десетина минути след подновяване на играта  Преслав Антонов покачи на 4:0 за „Спартак”. Почетният гол за „Локо” отбеляза Димитър Байдаков от дузпа в 74-та минута.

„Локомотив”: Иван Петров, Мартин Минчев, Ивайло Тодоров, Стефан Иванов, Андрей Петров, Делян Дончев, Александър Узунов, Кристиян Райчев, Стефан Неделчев, Тодор Бакърджиев, Димитър Байдаков.

Резерви: Ивайло Стефанов, Ивайло Велчев, Денислав Николов, Йордан Статев, Емил Копаранов, Красимир Гавазов, Янислав Цачев.

След този мач и пет кръга преди края на първенството „Спартак” уверено върви към Втора професионална лига. Плевенчани вече имат 69 точки – с осем повече от втория „Севлиево”, който в този кръг взе три точки служебно заради отказването на „Пещера” (Галата). „Локомотив” запазва третото си място с 57 точки – четири повече от следващия го „Бдин”. „Локо” обаче има мач повече от всички отбори в първата четворка.