Вторник, 27 Сеп 2022

15 медала спечелиха състезатели на „Браун тим” от Международно състезание по колоориентиране

20.09.2021 10:04

15 медала спечелиха състезатели на „Браун тим” от тридневно състезание WRE по колоориентиране, организирано от клуб „Вариант 5” – Търговище. Стартовете бяха за купа „Попово” и купа „Щръклево” край съответните селища. Участваха над 200 ориентировачи на колела в различните възрасти, не само от България, но и от чужбина. За елитните групи състезанието носи точки за Световната ранглиста и в същото време е генерална тренировка за българските домакини, които догодина ще организират стартове за Световната купа и Световно за ветерани.

Състезателите на „Браун тим” се представиха отлично в трите старта – средна, дълга дистанция и спринт и завоюваха общо 15 медала.

Дария Стаменова е с три златни отличия във възраст Ж16. В същата възраст Дарина Андреу завоюва два сребърни медала, а Карина Ибрямова е с два бронзови.

Диян Савов е с три сребърни медали в група М16, а Стефан Тихов е с бронзов медал в по-малката възраст М14.

Теодора Табакова при Ж21 се класира трета на дългата дистанция.

В група М40 Калин Пенчев е първи на средната дистанция, а Бойко Рачев е втори в спринта и трети в дългата.