Вторник, 27 Сеп 2022

Хандбалният „Локомотив” отпадна от евротурнирите след втора загуба от румънския „Минаур”

19.09.2021 09:28

Хандбалният „Локомотив”(Горна Оряховица) отпадна в първия кръг на европейския турнир EHF European cup. В спортна зала „Орловец” гр.Габрово железничарите допуснаха втора загуба от румънския CS „Minaur” Бая Маре с 21:33 (9:16). В първата среща „локомотивци” загубиха от „миньорите” с 22:44.

В началните минути отборите си размениха по два гола за 2:2. Последваха силни минути за гостите, които отбелязаха пет поредни попадения. До края увеличиха преднината и се оттеглиха на почивката при резултат 9:16.

Второто полувреме започна с нови попадения за румънците. Домакините не успяха да се противопоставят и загубиха с 21:33.

„Искам да поздравя отбора на „Мinaur” и да им пожелая успех в турнира. За нас това участие беше голям урок. Момчетата усетиха духа на международните турнири и професионализма при, който се провеждат. Вярвам, че положихме основите на нещо голямо и много скоро нашият труд ще даде желаните резултати.

Искам да благодаря на БФХ за помощта при организиране на срещите. Благодаря на нашите домакини, екипа на спортна зала „Орловец” и на всички, които споделиха нашия Европейски път.” Заяви Йордан Димитров – Председател на УС и ст.треньор на „Локомотив”.

Локо: Георги Маринов, Стефан Димитров, Михаил Пенев, Любослав Димитров, Владислав Йоргов, Тодор Калчев, Петър Николов, Емилиян Синигеров, Николай Генов, Станислав Добрев, Димитър Георгиев, Георги Стоянов, Георги Кръстев, Божидар Симеонов, Иван Петков.