Вторник, 27 Сеп 2022

Хандбалният „Локомотив” загуби в Румъния

12.09.2021 08:12

„Локомотив“ (Горна Оряховица) дебютира със загуба в европейските клубни турнири. В среща от първия кръг на ЕHF European cup при мъжете бронзовият медалист от изминалото първенство отстъпи с 22:44 на румънския „Минаур“ в зала „Ласкар Пана“ в Бая Маре.

Домакините започнаха срещата уверено и до средата на полувремето направиха разлика от 10 гола. На почивката авансът на румънския тим беше 12 гола – 21:9. През втората част отборът на „Минаур“ продължи да диктува събитията на терена и закономерно увеличи аванса си до крайното 44:22. Две минути преди края от игра с директна дисквалификация беше отстранен Владислав Йоргов, който ще пропусне реванша в Габрово.

7 гола за „Локомотив“ реализира Тодор Калчев, Йоргов завърши с 4, 3 вкара Георги Стоянов. За „Минаур“ по 7 гола отбелязаха Томас Цип и Йоан Бера, 6 – Милан Котърч.

Реваншът между двата състава е следващата събота, 17 септември, от 18 часа в зала „Орловец“ в Габрово. Крайният победител от сблъсъка ще срещне във втория кръг на турнира израелския „Апоел“ (Ашдот).

„Локомотив“: Михаил Пенев, Димитър Георгиев-1, Владислав Йоргов-4, Станислав Добрев-2, Иван Петков, Георги Кръстев, Георги Маринов, Стефан Димитров, Божидар Симеонов, Петър Николов-1, Любослав Димитров-2, Емилиян Синигеров-2, Тодор Калчев-7, Георги Стоянов-3. Треньор: Йордан Димитров