Вторник, 27 Сеп 2022

Велико Търново Спорт

Важна победа върна „Етър” в играта

09.08.2021 06:28

„Етър” взе изключително важен успех, като спечели с 2:1 гостуването си на „Септември” (Симитли), въпреки че почти цяло полувреме игра с човек по-малко. Головете вкараха Ромеш Ивей и Мартин Петков, а в 47-ата минута Здравко Илиев получи червен картон. Треньорът Веселин Великов бе направил няколко промени в състава и като титуляри започнаха Николай Дичев, Ромеш Ивей и за втори мач Мартин Петков.

„Виолетовите” започнаха двубоя активно и рано можеха да поведат. Още в началото удар на Яни Пехливанов от 20 метра мина покрай рамката на вратата. В 14-ата минута „болярите” по чудо не откриха резултата. Кольо Станев стреля, вратарят спаси, след което Станев върна на Дани Младенов, чийто удар отново бе спасен от Филип Димитров.

В следващите минути етърци продължиха да водят играта, създадоха още две-три ситуации, но без завършващ удар. Великотърновци все пак логично поведоха в самия край на полувремето. Хубава комбинация в пеналта между Дани Младенов и Мартин Петков завърши с пас към Ромеш Ивей и панамецът със страхотен удар с левия крак прати топката под гредата – 0:1!

Нещата за „Етър” се усложниха в 47-ата минута, когато директен червен картон получи Здравко Илиев за събаряне на откъснал се нападател. Гостите обаче бързо нанесоха втори удар – в 52-ата минута Мартин Петков пред линията на пеналта с плътен удар с левия крак удвои резултата – 0:2.

С човек повече “Септември” натисна и в 70-ата минута успа да намали. Вратарят Анатоли Господинов спаси удар, но добавка на Владислав Златинов донесе гол за 1:2. „Септември” опита промяна и нанесе още два удара, уловени от Господинов, а за етърци след центриране от фаул Мариян Иванов с глава стреля до гредата. В добавеното време „Етър” можеше окончателно да реши мача, след като влезлият като резерва Хосе Кордоба излезе сам срещу вратаря, но не успя.

„Болярите” обаче удържаха важната победа, която ги връща в играта и ги изведе на пето място в класирането. На 14 август те приемат съседите от „Янтра” (Габрово), които още нямат спечелен мач.

“Етър”: Анатоли Господинов, Здравко Илиев, Николай Дичев, Мариян Иванов, Атанас Кръстев, Кольо Станев, Яни Пехливанов, Радослав Апостолов, Ромеш Ивей, Мартин Петков, Даниел Младенов./ www.etarvt.bg; Сн. Анатолий Йорданов