Петък, 30 Сеп 2022

Велико Търново Спорт

Деян Гемижев спечели титла на диск на родния „Ивайло”

06.06.2021 07:53

Деян Гемижев стана първият великотърновски лекоатлет спечелил републиканска титла на стадион „Ивайло”. Това стана възможно след мащабната реконструкция на лекоатлетическата писта на стадиона, което позволи вече за втори път „Ивайло” да приема най-голямото състезание у нас по лека атлетика – Националния шампионат във всички възрасти. В продължение на три дни над 2000 състезатели и треньори си дадоха среща в старата столица, за да определят новите шампиони на страната.

В първия ден на стартовете при мъжете и жените Деян Гемижев спечели титлата на диск с 58,65 м. Той направи само три успешни опита, но и трите щяха да са достатъчни за медал. Три пъти Гемижев метна диска над 55 метра, докато съперниците му едва прехвърлиха 45 м.

Втори остана Боян Костов от АК „Враца” с 45,95 м. Битката беше за третото място, като с финалния си шести опит бронзовия медал спечели Тони Велков също от Враца, който постигна 43,98 метра.

Днес състезанието продължава с втората част от дисциплините при мъжете и жените.