Вторник, 27 Сеп 2022

21.05.2021 19:55
„Локомотив” загуби и последния си шанс във Втора лига и тръгва към аматьорските групи sportal.bg

„Локомотив” загуби последния си мач във Втора лига като гост на „Септември” в София. В същото време „Нефтохимик” направи 1:1 в Своге със „Спортист”. Това беше повече от достатъчно на „шейховете” да запазят преднината си от една точка и да оставят „железничарите” под чертата на изпадащите.

Срещата в Драгалевци започна зле за гостите, като „Септември” поведе още в 4-та минута с гол на Кабов. После „локомотивци” имаха своите надежди, а вратарят им Християн Христов дори спаси дузпа в 61-та минута.

В 80-та минута обаче надеждите се изпариха след нов гол на резервата Крисиан Колев. Само минута по-късно Християн Казаков оформи крайното 3:0 за борещия се за третото място „Септември”. Тази позиция дава шанс на софиянци за бараж за Първа лига. А за „Локо” загубата подпечата направлението извън професионалния футбол. Още повече, че прекият конкурент в дъното на таблицата „Нефтохимик” направи равен като гост в Своге.

„Септември”: 21. Иван Василев, 5. Георги Сърмов, 8. Александър Тодоров, 15. Ангел Грънчаров, 10. Атанас Кабов, 7. Запро Динев, 25. Иван Стоянов, 4. Иван Арсов, 14. Марио Илиевски, 11. Мартин Ачков, 24. Стефан Гаврилов

„Локо” (ГО): 1. Християн Христов, 18. Петко Цанков, 83. Иван Пенев, 5. Тодор Таушанов, 22. Димо Атанасов, 24. Петък Чалъков, 10. Джунейт Яшар, 31. Александър Стефанов, 4. Даниел Стоянов, 23. Владислав Мирчев, 11. Виктор Митев

„Трябва да се седне на една маса, да се обсъди кое ще е ръководството и да тръгне този клуб нагоре. Трябва да се сложи ред в клуба. Щяхме да удължим агонията. Дори и да бяхме се спасили, щеше да е изкуствено и насила, така се дава възможност да се тръгне начисто”, това заяви пред камерите на телевизията старши треньорът Георги Иванов след мача.