Понеделник, 26 Сеп 2022

19 отбора със 152 състезатели участваха в 53-та Щафета на Горна Оряховица

12.05.2021 20:26

Оспорвана битка по улиците на Горна Оряховица предложи 53-то издание на лекоатлетическата щафета, организирана в чест на празника на града. Тази година тя е част от богатата програма с мото „Горна Оряховица – Европейски град на спорта 2021”.

19 отбора и общо 152 състезатели се включиха в лекоатлетическия празник. Големите победители са ОУ „Иван Вазов” с две шампионски купи в младшата възраст, СУ „Георги Измирлиев” и ПГЕЕ „Ломоносов”, които завоюваха първите места при девойките и юношите.

Щафетата включва 8 поста със старт и финал пред Общината. Провежда се в две възрасти – момчета и момичета, юноши и девойки.

При момичетата тази година първи финишира отборът на ОУ „Иван Вазов”, следван от осморките на СУ „Георги Измирлиев” и ОУ „Св. св. Кирил и Методий”.

Щафетата на ОУ „Иван Вазов” доминираше и при момчетата и без проблеми спечели първото място. Второто остана за СУ „Георги Измирлиев”, а на третото се нареди отборът на СУ „Вичо Грънчаров”.

След двете втори места СУ „Георги Измирлиев” стигна и до най-високото стъпало на почетната стълбичка, печелейки при девойките. Втори се класира отборът на ПГХТ „Проф. Асен Златаров”, а трети останаха представителките на СУ „Вичо Грънчаров”.

ПГЕЕ „М. В. Ломоносов” по традиция печели първото място при юношите и не пропусна да го направи и тази година. Втори са лекоатлетите на СУ „Вичо Грънчаров”, а трети финишира отборът на ПГЛПИ „Атанас Буров”.

Победителите и всички участници получиха наградите си от кмета инж. Добромир Добрев, заместника му Стефчо Алипиев и шефката на ОП „Младежки дейности, спортни имоти и прояви” инж. Петя Богданова.