Петък, 30 Сеп 2022

Велико Търново Спорт

„Етър” загуби с 0:2 от „Ботев” във Враца в първия мач за спасение в Първа лига

03.05.2021 20:06

„Етър“ загуби с 0:2 гостуването си на „Ботев“ (Враца). Червеният картон на хърватина Ловре Кнежевич в 49-ата минута даде предимство на домакините, които победиха с два гола в последната четвърт на мача. Точни бяха Дориан Бабунски в 78-та минута и Чавдар Ивайлов в 92-та.

В 13-ата минута Милчо Ангелов чудесно изведе Ловре Кнежевич сам срещу вратаря, но хърватинът не успя да го преодолее и Костов изби топката. Отново Кнежевич не успя да вкара в 25-ата минута, като този път бе изведен от Миси Мезу, но изстрелът му бе париран от стража. Три минути след това Гаетан Миси Мизу пробва прехвърлящ удар от центъра, но топката мина покрай вратата. Минута преди почивката удар на Кнежевич бе блокиран и топката излезе в корнер, след който Милчо Ангелов стреля с глава, но вратарят улови.

В 49-ата минута бе възловият момент в мача. Кнежевич след размяна на реплики изблъска Костадин Ничев и получи червен картон, като остави отбора си в намален състав. Това окрили домакините и в 56-ата минута Чавдар Ивайлов можеше да вкара, но Христо Иванов блестящо спаси. После пък директно от корнер Генов нацели гредата. Александър Томаш направи тройна смяна, пускайки Младенов, Станев и Боруков.

Врачани дочакаха своя момент в 78-ата минута, когато Костадин Ничев центрира към резервата Бабунски и той с глава вкара за 1:0. В добавеното време след грешка при изнасянето на топката Бабунски отново се отличи, този път с асистенция към Чавдар Ивайлов, който оформи крайното 2:0. В следващия кръг етърци гостуват в Монтана.

„Етър“: Христо Иванов, Здравко Илиев, Мариян Иванов, Пламен Крачунов, Христофор Хубчев, Божидар Кацаров, Алдаир Ферейра (63 Даниел Младенов), Симеон Мечев (73 Хосе Кордоба) , Ловре Кнежевич, Гаетан Миси Мезу (63 Кольо Станев), Милчо Ангелов (63 Преслав Боруков).