Неделя, 02 Oct 2022

„Локо” измъкна точка в Симитли, „Янтра” спечели опашкарското дерби с „Нефтохимик”

29.04.2021 19:46
„Локо” измъкна точка в Симитли, „Янтра” спечели опашкарското дерби с  „Нефтохимик”

Горнооряховският „Локомотив” спечели точка от гостуването си в Симитли на местния „Септември”. Двата отбора завършиха 1:1, като първи откриха домакините в 39-та минута чрез Тодор Траянов, а гостите изравниха в 86-та минута чрез Иван Пенев.

В същото време „Янтра” (Габрово) спечели опашкарското дерби във Втора лига и направи услуга и на горнооряховските железничари. Габровци разбиха с 4:0 „Нефтохимик” и така бургазлии са отново последни. „Локомотивци” обаче са само с точка преднина.

Остават четири мача, които ще решат кой е последния изпадащ от Втора лига. Засега „Локо” и „Нефтохимик” са основните претенденти, но и „Янтра” не може да се има за спасена.

Четирите последни мача ще се изиграят в сгъстен цикъл, като до 21 май първенството трябва да приключи. За „Локомотив” предстоят четири срещи все с отбори от първата половина на таблицата.