Неделя, 02 Oct 2022

„Локо” загуби” в Благоевград с 1:5

22.03.2021 19:42

„Локомотив” си тръгна с пет гола във вратата от гостуването си в Благоевград срещу един от лидерите в първенството на Втора лига. И двата отбора имаха проблеми със съставите, но борещият се за връщане в Първа лига „Пирин” нямаше проблеми с резултата.

Домакините упражниха тотален натиск в  първата част и до края й поведоха с 4:0. Головете за „Пирин” бяха отбелязани в рамките на 20 минути. Откри Старокин в 20-та минута. След него се разписаха Карачанаков, Гощелиани и Спас Георгиев.

През втората част за „пиринци” отново се разписа Гощелиани, а Влади Мирчев отбеляза почетния гол за „Локо”.

„Локомотив”: 1. Християн Христов, 22. Димо Атанасов, 18. Петко Цанков, 5. Тодор Таушанов, 83. Иван Пенев, 8. Иван Иванов, 10. Джунейт Яшар, 14. Стефан Иванов, 27. Янислав Цачев, 4. Даниел Стоянов, 23. Владислав Мирчев

„Пирин”: 99. Петър Петров, 8. Орлин Старокин, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков, 13. Архан Исуф, 73. Венцислав Бенгюзов, 25. Гурам Гощелиани, 44. Конър Хендерсън, 31. Красимир Станоев, 17. Спас Георгиев, 14. Стилиян Николов

След този мач „Локомотив” си остава на 13-то място в групата, като след него са „Янтра” и „Нефтохимик”. „Пирин” отново оглави таблицата.