Петък, 30 Сеп 2022

Велико Търново Спорт

„Етър” загуби с минималното 0:1 от „ЦСКА София” след страхотен мач на Христо Иванов

14.03.2021 19:02

Домакинският натиск в началото на срещата не даде резултат, а „червените” дори пропуснаха дузпа в първата четвърт на мача. В 23-та минута Йомов стреля от 11-метровия наказателен удар, след като реферът Георги Иванов посочи бялата точка за нарушение срещу Мазику, но вратарят на „виолетовите” Христо Иванов спаси. До края на полувремето Иванов имаше още няколко чудесни намеси и опази вратата си суха. В крайна сметка той се оказа и футболистът във виолетово, направил най-добър мач.

Натискът на „червените” се материализира чак през 61-та минута, когато резултатът бе открит от току-що влезлия в игра Енрике Рафаел.

Това се оказа единственият гол в мача, след който „Етър” отново е на последно място в групата, а ЦСКА – София се върна на второто място.

„Етър”: 1. Иванов, 83. Алдаир, 44. Кацаров, 84. Илиев, 22. Кнежевич, 6. Крачунов, 99. Боруков, 16. Мечев, 3. Кордоба, 23. Хубчев, 10. Мезу

„ЦСКА-София”: 1. Бусато, 28. Гълъбов, 2. Матей, 4. Кох, 15. Вион, 3. Жеферсон, 20. Тиаго, 18. Мазику, 24. Синклер, 10. Йомов, 30. Кайседо