Петък, 30 Сеп 2022

Велико Търново Спорт

„Етър” се измъкна от дъното след победа над ЦСКА 1948

07.03.2021 14:36

„Етър” направи поредния добър мач тази пролет и след убедителната победа над ЦСКА 1948 вече не е последен в класирането. Срещата от XX кръг на Първа лига се изигра на стадион „Ивайло” и първи поведоха гостите с гол на Денислав Александър в 4-та минута.

Домакините израмниха в 17-та минута Мариян Иванов центрира от дълбочина към точката за изпълнение на дузпа. Там Гаетан Мезу засече напълно необезпокояван с глава за 1:1.

В 57-ата минута „етърци” стигнаха до второ попадение, като голмайстор отново стана Мезу.

Вдъхновени „виолетовите” стигнаха и до трето попадение. В 62-ата минута Кнежевич намери на границата на наказателното поле Преслав Боруков и той не пропусна да се разпише за крайното 3:1.

„Етър”: 1. Хр. Иванов, 26. М. Иванов, 6. Крачунов, 99. Боруков, 16. Мечев, 23. Хубчев, 44. Кацаров, 10. Мезу, 70. Станев, 22. Кнежевич, 83. Ферейра
ЦСКА 1948: 29. Наумов, 25. Ал. Александров, 87. Петров, 3. Пиргов, 4. Лясков, 10. Шопов, 18. Чочев, 11. Д. Александров, 70. Русев, 7. Топузов, 9. Митков