Събота, 01 Oct 2022

„Локомотив” с четвърта поредна победа в „Б” баскетболна лига „Център”

28.02.2021 08:32

Четвърта поредна победа записаха състезателите на БК „Локомотив” (Горна Оряховица) в първенството на ББЛ Б група, Център. В зала „Ивайло” - Велико Търново „Локо” се наложи над „Предаторс” (Плевен) със 68:56.

Мачът започна равностойно, като в първата четвърт резултатът вървеше кош за кош. Този развой се запази до края на частта, която завърши 16:15 за „Локомотив”. През втората четвърт „железничарите” доминираха и това се отрази на резултата - 22:18, като почивката между двете полувремена дойде при резултат 38:33 за „Локо”.

В третата четвърт плевенчани направиха всичко възможно да се върнат в мача, но сили им стигнаха само за равен резултат - 18:18. В последната част на срещата баскетболистите на „Локомотив” не оставиха съмнение кой е по-добрият отбор и я спечелиха с 12:5, а последната сирена дойде при резултат 68:56 за горнооряховчани.

Най-полезен играч за Локомотив с 14 точки, 16 борби и 2 асистенции стана Паскал Николов. Най-резултатен отново беше Светослав Байчев със 17 точки, към които добави 7 борби и 1 асистенция.

Много силно включване за „Локомотив” направи юношата на клуба от състава до 19-годишна възраст Стефан Милев. За по-малко от 17 минути игра той наниза 15 точки, като записа впечатляващите 60% успешна стрелба за две и три точки.

С тази победа „железничарите” запазиха второто място в групата, непосредствено след лидера „Чардафон” (Габрово), и имат всички шансове да останат на него и след приключването на редовния сезон. Преди започването на плейофите, „Локомотив” има да изиграе още един мач срещу отбора на „Борисов Студиос" (Свищов).

Състав на Локомотив: Паскал Николов, Стефан Милев, Цвятко Тръвнев, Зоран Мамучевски, Светослав Байчев, Димитър Петков, Мариян Ябанджиев, Даниел Терзиев.