Вторник, 27 Сеп 2022

Хандбалният „Локомотив“ загуби в Шумен от един от лидерите на „А” група

13.02.2021 18:42

Хандбалният „Локомотив” (Горна Оряховица) загуби от „Шумен-61” в мач от XIV кръг на „А” РХГ.

В началото на двубоя и двата отбора започнаха предпазливо. Гостите бяха по-настоятелни пред гола и поведоха с 1:4. Домакините успяха да възстановят равенството 4:4 в 12-та мин. Последва абсолютно равностойна игра и поравно голове в двете врати, 7:7 в 17-та мин. и 10:10 в 25-та мин. До края „локомотивци” отбелязаха с гол повече и се оттеглиха на почивката при резултат 12:13.

Втората част шуменци започнаха със серия от голове и поведоха. Железничарите не успяха да противодействат и трудно преодоляваха противниковия вратар. В крайна сметка двата отбора си разделиха по едно полувреме, но домакините вкараха повече голове и победиха с 34:24.

След този кръг „Локомотив“ остава на четвърта позиция с 16 т. и мач по малко.

„Локо”: Георги Маринов, Стефан Димитров, Любослав Димитров, Владислав Йоргов, Станислав Добрев, Велимир Даскалов, Емилиян Синигеров, Петър Николов, Николай Генов, Радослав Йорданов, Михаел Иванов, Георги Кръстев.

Не беше ден и за девойките ст. възраст на „Локомотив”. Те са за първа година в тази възраст и започнаха с две загуби. В първия мач отстъпиха на отбора на Сливница, а във втория, въпреки старанието и себераздаването, допуснаха загуба от „Поморие" със 7:14. В следващия кръг отборът гостува в Русе.

„Локо”: Камелия Павлева, Никол Русева, Дария Иванова, Габриела Христова, Ивета Илиева, Боряна Георгиева, Ана-Мария Мамучевска, Цветлозара Къновска, Ивет Иванова, Татяна Братоева