Събота, 01 Oct 2022

„Локомотив” започна с победа втората част на първенството

13.02.2021 16:26

Горнооряховският „Локомотив” победи директния си съперник за оставане във Втора лига – „Нефтохимик” в първия си мач след подновяване на първенството. Дербито в дъното на таблицата се изигра на стадион „Лазур” в Бургас и гостите спечелиха с 3:1.

Резултатът откри Виктор Митев в 21-ва минута. Даниел Стоянов удвои в 63-та, а Алекс Стефанов направи 3:0 за гостите в 80-та минута. Почетното попадение за домакините вкара Георги Бинев в 85-та минута.

Двата отбора, заедно с „Янтра” (Габрово), са най-застрашени да заемат последното останало свободно място сред изпадащите. След този кръг „Локо” се отскубна с 14 точки, докато „Нефтохимик” остава със 7, а „Янтра” е с 12 след служебна победа над отказалия се „Кариана”.

„Локомотив”: Християн Христов, Даниел Стоянов, Петко Цанков, Димо Атанасов, Румен Гьонов, Иван Иванов, Петър Чалъков, Джунейт Яшар, Виктор Митев, Александър Стефанов, Владислав Мирчев.

Резерви: Зехнур Чаушев, Звезделин Бончев, Иван Славов, Ивайло Чакалов, Стефан Иванов, Тодор Бакърджиев, Янислав Цачев.