Събота, 08 Oct 2022

Велико Търново Спорт

Състезателката на „Етър” Стиляна Николова спечели злато и сребро от Европейското по художествена гимнастика за девойки

28.11.2020 21:28

Състезателката на великотърновския клуб „Етър Елит” Стиляна Николова спечели два медала - златен и сребърен от Европейското първенство по художествена гимнастика в Киев. Тя е първа във финалите на лента с 21.550 точки пред украинката Карина Сидорак и 21.200 точки  и Дария Атаманова от Израел с 21. 150 точки. Това е първата европейска титла за българската художествена гимнастика от четвърт век насам.

Стиляна спечели и сребърен медал на топка, оставайки на една десета зад шампионката Полина Карика от Украйна. Трета е Елизавета Зоркина (Беларус).

България спечели пълен комплект медали в Киев, като към златото и среброто на Стилияна Николова се добави и бронз на Ева Брезалиева във финала на въже.

По-късно днес са финалите на отделните уреди при ансамблите жени. Европейското първенство завършва в неделя с многобоя при жените с участието на българките Боряна Калейн и Катрин Тасева.