Понеделник, 26 Сеп 2022

След куп пропуски „Локо” загуби контролата с „Литекс” с 0:1

13.11.2020 17:23

„Локомотив” отстъпи с 0:1 в контролата в „Литекс”, след като футболистите в черно-бяло се скъсаха да пропускат в голови ситуации.

Двата отбора използваха паузата в шампионата на Втора лига и изиграха контрола на стадион „Локомотив“. Джунейт Яшар след центриране на Митев отляво пропусна да отбележи. Живков от гостите след рикошет в гърба на Цанков можеше да открие резултата, но топката облиза дясната греда. Райчев на два пъти пропусна от удобна позиция да преодолее Нисторов. В 35-та минута Митев от около 26 метра стреля в долния десен стълб на вратата. В самия край на първата част Гьонов отново стреля в гредата.

През втората част двамата старши треньори включиха всички резервни футболисти. Преди попадението за „Литекс“ Румен Гьонов пропусна сам срещу вратаря. 53-та минута Живков отбеляза красиво попадение за „оранжевите“. Появилият се в игра Иван Славов в 83-та минута пропусна да изравни, ударът му мина встрани от вратата на Шаламанов.

ОФК „Локомотив“ (ГО) – ФК „Литекс“ (Ловеч) – 0:1

Голмайстори: 0:1 7. Радослав Живков (53‘)

Жълти картони: 8. Иванов (10‘), 11. Митев (19‘) – Локо ГО

ОФК „Локомотив“ (ГО): 1. Христов, 5. Таушанов, 4. Стоянов, 6. Гьонов, 18. Цанков, 8. Иванов, 24. Чалъков (к), 10. Яшар, 11. Митев, 66. Райчев, 31. Стефанов

Резерви: 12.Чаушев, 3. Ластарджиев, 13. С. Иванов, 99. Славов, 2. Янков

Старши треньор: Марин Байчев

ФК „Литекс“: 1.Нисторов, 77. Сандов, 22. Николов (к), 15. Петров, 4. Гиргинов, 16. Иванов, 5. Бауренски, 23. Митрев, 12. Бонев, 7. Живков, 17. П. Петров

Резерви: 24.Шаламанов, 8. Христов, 10. Радков, 19. Йорданов, 3. Ангелов, 11. Миков, 14. Неделчев

Старши треньор: Живко Желев

Съдийската бригада: Главен съдия: Андрий Андреев, Асистенти: 1. Антон Христов, 2. Мартин Сандев